TDS SIS440 Dækfugemasse 310 ml.

Produkt 19/23
 
TDS SIS440 Dækfugemasse 310 ml.
Klik for større billede

TDS SIS440 Dækfugemasse er en primer fri 1komponent, pastellignende, neutralhærdende fugemsse, som, når den udsættes for fugt i luften, hærder til en sej, feksibel og solid gummiblanding.

TDS SIS440 behøver ikke primer inden påførsel.

TDS dæksfugemasse er tiksotropisk og svinder ikke under hærdning. Når den er hærdet, har fugen en fremragende temperatur stabilitet og er samtidigt kemisk resistens. På grund af sin neutrale hærdning, ødelægger fugemassen ikke de omgivende materialer. TDS dæksfugemasse fås i sort, hvid og grå.

TDS er et firma der laver store teakdæk til bl.a. krydstogtskibe og store lystyachter og har derfor selv udviklet denne fugemasse for at få det optimale produkt.

Så når dækket er lagt laves nådning efterfølgende med TDS dæksfugemasse.

Hvid
 
165,00  m/Moms
( 132,00  u/Moms )
Ønskeseddel
Sort
 
165,00  m/Moms
( 132,00  u/Moms )
Ønskeseddel
Grå
 
165,00  m/Moms
( 132,00  u/Moms )
Ønskeseddel
 [82007305] 
Læs el. skriv anmeldelser: 0
 Skriv anmeldelse
Udskriv produktark

Din indkøbskurv er tom!

Petroleum, lugtfri, 1 ltr. v. 6 stk.

Petroleum, lugtfri, 1 ltr. v. 6 stk.

219,30  m/Moms
( 175,44  u/Moms )
258,00  m/Moms
Kundelogin
Opret konto
Nyhedsbrev

Meripols nyhedsbrev. Nyheder og informationer indenfor glasfiber, bådpleje- & maling, husmaling og mere.